• 1
  • Gezilecek Yerler

    Güneydoğu Avrupa’ da konumlanan Arnavutluk, pek de keşfedilmemiş bu nedenle de bakir kalmayı başarmış bir turizm ülkesidir.

    Gezilecek Yerler

PİRAMİDA- KÜLTÜR MERKEZİ

Burası: Enver Hocanın kendisi için yaptırdığı bir mezar yeri olmasına rağmen, ölümünden sonra, Kültür Merkezi olarak kullanılıyor. Yapı: 1987 yılında Enver Hocanın kızının tasarımına göre yapılmıştır. Günümüzde, burada: birçok sanatsal etkinlik düzenleniyor.

DESHMORET E KOMBİT BOULEVARD

DESHMORET E KOMBİT BOULEVARD

Şehrin en büyük bulvarıdır. Arnavut İtalyan mimarlar tarafından inşa edilmiştir. Şehirdeki birçok önemli bina, bankalar ve idari binalar, hoteller, bu bulvar üzerindedir. Bulvar: güneye doğru, şehrin merkezine girer.

SKY TOWER

SKY TOWER

Şehrin yeni gelişimini buradan rahatlıkla izleyebilirsiniz. Çünkü, kulenin tepesinde, döner bar var. Ancak, burası dönüş sırasında biraz sarsıntı yaratıyor, yani rahatsız olabilirsiniz, dikkat.

TİRAN KALESİ – KALAJA E TİRANESİ

TİRAN KALESİ – KALAJA E TİRANESİ

Murat Toptani caddesi çevresinde, şehrin kalbindedir. Justinyen kalesi de denilmektedir. Kale: 1300 yıllık bir tarihi geçmişe sahiptir ve Bizans döneminde yapılmıştır.
Günümüzde, kaleden, 6 metre yüksekliğinde bir duvar ( bu duvarın Osmanlı döneminde yapıldığı bilinmektedir) görülmektedir. Günümüzde kalenin bulunduğu alan otopark olarak kullanılıyor, görünce şaşırmayın.

Sahil Şeridi

Sahil Şeridi

Sahil Şeridi; Turkuvaz rengi deniziyle şehrin bütün sahilleri önemlidir.